روزهای به شدت آروم

دارم بی استرس و بی دغدغه ترین روزهای زندگیم رو تجربه می کنم . این روزها هرجا میرم و از کنار هرکس رد میشم یه جمله ی Happy Holidays می شنوم البته به شرطی که طرف سیاهپوست نباشه ! اینکه میگن تو این قشر آدم الکی زیاد پیدا میشه واقعاً راسته ! تمام تلاشم در این 26 سال مبنی بر نژادپرست نبودن بر باد رفت ! البته کار سختی نیست که آدم تو ایران نژادپرست نباشه ! باید بیای بیرون و ببینی همه ی آدم های دنیا ایرانی نیستن و زندگی وسط آدم های رنگوارنگ رو تجربه کنی تا متوجه بشی این سفیدپوست های امریکایی چقدر براشون سخته این همه نژاد و رنگ رو تو کشورشون ببینن و لبخند بزنن ! امریکایی های آفریقایی تبار ممکنه توشون خوب هم پیدا بشه اما کم ! متاسفانه هرچی راجع بهشون میگن درسته ! از لهجه ی عجیب و کشدارشون گرفته تا طرز لباس پوشیدن و آرایش کردن و رفتارشون تو جمع ! همش با سفیدها متفاوته و من حالا دارم می فهمم ! البته که آقای رییس جمهور هم اصالتا از یک پدر سیاه آفریقایی رگ و ریشه ش رو به ارث برده اما خب هممون می دونیم که همیشه استثناء وجود داره . 

تو پست قبل نوشته بودم که یه نفر از ظاهرم تعریف کرد ! جریانش این بود که ما رفته بودیم بانک تا من حساب باز کنم و وقتی برای اکتیو کردن دبیت کارتم با متصدی بانک اومدیم بیرون که بریم دم عابر بانک ، یه آقای حدوداً 40 ساله با موهای جو گندمی نسبتاً بلند و چشم های آبی اقیانوسی یهو اومد طرفمون و با متصدی که انگار می شناختش خوش و بش کرد ! بعد همینطور که حرف می زد نگاهش به من بود و لبخند میزد و من هم لبخندهای الکی تحویلش می دادم . تا اینکه یهو رو کرد به پسرخاله م گفت این خانم همیشه اینقدر نازه یا فقط وقتی قرمز می پوشه ؟! اگر هر وضعیت دیگه ای بود شاید پسرخاله شکم طرف رو سفره می کرد ! اما خب خیلی شیک و مجلسی با یه کلمه ی Absolutely always و یه لبخند نصفه نیمه ی خاور میانه ای ردش کرد ! من شنیده بودم اینجا کسی به کسی نگاه نمی کنه ! والا این حرفا راست نیست ! با همسر پسرخاله به این نتیجه رسیدیم که اینجا نه تنها به اندازه ی ایران بهت نگاه می کنن بلکه در موردت اظهار نظر هم می کنن ! البته نگاه و رفتارشون اصلاً کثیف و چندش آور نیست  و آدم موذب نمیشه . برعکس بهت اعتماد به نفس میدن و حس می کنی خیلی موجود خاصی هستی !

اینجا آدم ها یا خیلی شوخ و خنده رو هستن یا خیلی خشک و سرد !! حد وسط زیاد دیده نمیشه . بیشترشون جزو دسته ی اول هستن البته . چند شب پیش رفته بودم آدامس بخرم که قبل از من یه پسر حدوداً 30 ساله داشت با کارت اعتباریش هزینه ی خریدهاش رو پرداخت میکرد . لحظه ای که رفت کارت بکشه با خنده به صندوقدار گفت چقدر شد ؟ دختره یه رقمی رو گفت و پسره با یه حالت خنده داری با صدای بلند گفت : آخ قلبم !! وای ورشکست شدم ! بعد فهمیدم خریدهاش 5 دلار شدن و داشت مزه میریخت ! اینجا خیلی ساده شوخی می کنن و خیلی ساده می خندن و هیچکس هم فکر نمی کنه جلفه ! من البته تو گیرایی شوخی هاشون مشکلات دارم ! گاهی یه حرف خنده دار می زنن و خودشون پهن میشن رو زمین از خنده و من بیشتر از یه لبخند احمقانه ی کج نمیاد رو لب هام ! دلیلش واضحه ! هر شوخی به زبان مادری خنده دار تره !

اینجا بر خلاف ایران مجرد بودن یه امتیاز به حساب میاد ! از وقتی اومدم امریکا برای اولین بار بعد از مدت ها از اینکه فرصت لذت بردن از تنهایی رو دارم خوشحالم . قبل از اومدن حتی تا لحظه ای که نشستم تو هواپیما غصه می خورد که چرا من تنهام و باید همه چیز رو خودم هندل کنم ! اما الان ورق برگشته .. البته می دونم هنوز هم خیلی چیزا هست که باهاشون روبرو نشدم و نمیشه در موردشون قضاوت کرد اما در کل نسبت به قبل خیلی از اینکه تنها هستم راضی ترم . 

دوستانی که تو پست قبل در مورد راه های اپلای کردن برای دانشگاه های امریکا سوال پرسیده بودن لطفاً این پست رو به دقت بخونید . اطلاعات من واقعاً بیشتر از این نیست به خصوص در مورد رشته هایی که هیچ ربطی به رشته ی من ندارن . اطلاعات کلی رو توی این پست میشه دید و برای جزئیش باید تو سایت های دانشگاه ها دنبال جواب هاتون بگردید. یه روش دیگه هم  برای اپلای کردن هست که تو پست های آینده در موردش می نویسم . این روش برای دوستانیه که زبان انگلیسیشون ضعیفه و می تونن بیشتر هزینه کنن . در هر صورت من به سوالاتتون جواب خواهم داد تا جایی که بتونم . اگر سوالی دارید برام ایمیل بزنید . اینکه ایمیل ادرستون رو بذارید تا من براتون ایمیل بفرستم فکر نمی کنم کار درستی باشه . من مخصوصاَ ایمیل ادرس گذاشتم برای همین چیزا .

به همین زودی 1 هفته از اومدنم به امریکا گذشت . هر یک روزی که از ویزام می گذره کلی به فکر میرم که بعدش چی میشه ؟! دوست ندارم زمان بگذره .. عاشق اینجا شدم و فکر می کنم تصمیمم برای مهاجرت واقعا درست بوده . هرچند بعد از شروع درس های سنگین دانشگاه ممکنه به شکر خوردن بیفتم اما خوبی های اینجا به تمام سختی هاش می ارزه . خوشبختانه دلتنگی اذیتم نمی کنه . همین که صدای مامانم رو بشنوم  و بدونم آرومه برام کافیه ... امیدوارم همیشه همینقدر قوی باقی بمونم !


/ 70 نظر / 161 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نهال

سلام عزیزم نوع نوشتن صادقانه و انرژی مثبت وبت خیلی بدلم نشست از بابت عکسهای قشنگت هم ممنون دلمون باز شد فکر کنم قسمت زیادی از آرامشی که داری بخاطر رسیدنت به هدفت باشه عزیزم چون خیلی مهمه به هرحال از این حس قشنگی که داری واقعا خوشحالم و دوست دارم همراهت باشم[قلب]

نیــــــنا

دالیییییییییییییییییییییی تا اومدم از سرکار پریدم اینجا و دوباره از اول خوندم![خنده] یه همچین ادم خجسته ای هستم من!!!![خنده]

آناهید

خونه نو مبارک :)

سالی

روزهای ارومت همیشه برقرار عزیزم... خیلی جالبه مجرد بودن امتیازه البته مشخصه کشورهای پیشرفته ست دیگه....تو ایران واقعا برعکسه از بقال سر کوچه بگیر تا ... واسه اینکه ازدواج نکردی باید جواب پس بدی بهشون چه به اقوام نزدیک برسه .. و این خیلی زجر اوره که همه چیزو تو ازدواج میبینن

افسانه

عزیزم من هم امریکا هستم خوشحال میشم تا با هم تبادل لینک کنیم

R.S

تا

R.S

ممنون از نوشتن خاطرات روزانه که هر بخش آن میتونه برای تعدادی قابل استفاده ومفید باشه .وخوشحال از اینکه روزگار خوش میگذره.درضمن ببخشید دستم خورد ویه پیام خالی برایتان ارسال شد!

گیلانه

مرسی که مینویسی.......................زودتر عکس بزارو از خاطرات پروازت کاش بگی ...لطفا از تهران تا آخرش

گیلانه

سلام عزیزم...منظورم توی فرودگاها بود که چه طوری گذشت..ببخشید اگه خواستم وارد جزییات بشی

سارا

عزیزم ببخشیدا:معذب! نه موذب معذب و عذاب از یه ریشه ان